Українська Deutsch English Polski Русский
Ласкаво просимо, Гість
Ім’я користувача: Пароль: Запам’ятати мене
  • Сторінка:
  • 1

ТЕМА: Медіація крок до примирення

Медіація крок до примирення 3 року, 6 міс. тому #1

Медіація – крок до примирення
У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів. Медіація — це процес, в якому нейтральна третя сторона, медіатор, допомагає вирішити конфлікт, сприяючи виробленню добровільної угоди між конфліктуючими сторонами. Медіатор полегшує процес спілкування між сторонами, допомагає глибше зрозуміти їхні позиції та інтереси, шукає ефективні шляхи вирішення проблеми, надаючи можливість сторонам дійти власної згоди. Варто підкреслити, що медіатор не суддя, не арбітр і не консультант. Він працює, в першу чергу, як «конфліктолог» і допомагає розв’язати конфлікт. У підсумку сторони отримують можливість усунути усі непорозуміння, зберегти відносини, зекономити час та ресурси.
Основним позитивним ефектом використання процедур медіації є те, що після її завершення сторони чітко знають, що результат, до якого вони прийшли, був вироблений ними безпосередньо. У кожної зі сторін конфлікту, що вирішений за допомогою медіації, не залишиться відчуття, що її опонент отримав більше, ніж інша сторона.
Основою миробудування, розв’язання конфлікту є діалог, а ефективним інструментом - медіація. Миробудування – це складний і тривалий процес. Він починається не із закінченням війни, а набагато раніше. Прагнучи миру, необхідно робити все можливе для його встановлення. Саме тому потрібно активізувати потенціал жінок – вчителів, соціальних працівників, педагогів, активісток громадських організацій та волонтерок. Миробудуванню потрібно вчитися.
На таке навчання спрямовано проект «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО (вимушено переселених осіб)», який започаткував Центр «Ла Страда – Україна» у співпраці із Міністерством освіти України, Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України при підтримці Посольства Королівства Великобританії та Північної Ірландії в Україні.
З 05.10 по 09 10. 2015 року у м. Києві пройшли навчання за програмою «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді. Забезпечення участі жінок і дітей у розв’язанні конфліктів та миробудуванні» практичні психологи Дніпропетровської, Луганської, Одеської та Херсонської областей. Однією із шести представників Херсонської області відбір пройшла Діброва Лідія Володимирівна - практичний психолог Білозерського районного центру творчості дітей та юнацтва.
Навички медіації вже запроваджуються у навчально-виховному процесі Білозерського районного Центру творчості дітей та юнацтва через організацію тематичних заходів для педагогів, вихованців гуртків та їх батьків, лідерів учнівського самоврядування шкіл району.

Діброва Л.В. психолог Білозерського ЦТДЮ
Вкладення:
Спасибі сказали: Роман
  • Сторінка:
  • 1
Модератори: Ільвачова О.О
Час створення сторінки: 0.10 секунд