Українська Deutsch English Polski Русский
Важливо!

       Увага Джура 2018 !!!

ЗВЕДЕНИЙ ПРОТОКОЛ


Зльоту юних туристів-краєзнавців Херсонської області
Погода на завтра

Наш канал на YouTube   

 Країни, які відвідали наш сайт, починаючи із жовтня 2010 року

free counters

Козацький соляний промисел


Літо на КінгбурніЗ метою ознайомлення з історією козацького соляного промислу з 21 по 26 червня 2017 року вихованці гуртків « Пішохідний туризм» (керівники Побіреська О.М., Юзвак М.А.) здійснили туристсько-краєзнавчу експедицію по маршруту, який пролягав по Голопристанському району, Національному природному парку «Білобережжя Святослава», Кінбурнській косі. Біля села Геройське Голопристанського району гуртківці відвідали унікальне підприємство з видобутку солі, яка так необхідна кожній живій істоті.


Ще Геродот згадував про величезні родовищах солі в гирлі Дніпра. Озера, де добували випарену на сонці сіль, запорожці називали Прогноями, що і дало первинну назву селу Геройському — Прогної. Оскільки головним заняттям запорізьких козаків у цій місцевості були рибальство та полювання, а ногайців — Літо на Кінгбурніскотарство, то всі потребували великої кількості солі, яка перетворилася у своєрідну «білу валюту».

Далі на шляху вихованців унікальне, тихе та віддалене від цивілізації місце із природою, що збереглася у первозданному вигляді це - Кінбурнська коса.

Кінбурнська коса є частиною ландшафтного національного парку «Білобережжя Святослава». Ці місця за часів давньоруського князівства були близькі до торгового перевалочного пункту відомого шляху «із варяг у греки». Стрілка коси знаходиться в декількох кілометрах від знаменитого острова Березань - місця з дивовижним мікрокліматом. СправаЛіто на Кінгбурні в тому, що з одного боку косу омивають води Дніпро-Бузького лиману, а з іншого – Чорного моря.

У селі Покровка гуртківці відвідали занедбане господарство по вирощуванню та видобутку устриць. Масштаби цього господарства вразили дітей і дуже шкода, що господарство на цей час не працює. Місцеві жителі згадують, що до пристані господарства колись причалювали навіть великі катери.

Найбільше вражень у дітей залишилось від моря, яке хоч часом й штормило, але було тепле і чисте, і діти залишились задоволені експедицією.

Більше фотографій на нашій сторінці у фейсбуці


 

Коментарі  

 
0 #1 bvs72 01.09.2017 22:12
Художній твір про цей край - http://mariyar.ucoz.net/load/tvori_jarovoji_m_p/z_pid_pilu_vikiv/marija_jarova_z_pid_pilu_vikiv_roman_kijiv_kherson_prosvita_2011_188s/10-1-0-9
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити