Українська Deutsch English Polski Русский
Погода на завтра

Наш канал на YouTube   

 Країни, які відвідали наш сайт, починаючи із жовтня 2010 року

free counters

Джура – 2018: Південний Форпост


5-10 червня 2018 року комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради провів ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Джура – 2018: Південний Форпост». Вже традиційно, обласний етап гри «Джура» в Херсонській області пройшов в Скадовському районі (с. Красне, територія дитячого санаторію «Ювілейний»).

У грі взяло участь 23 рої з районів, міст та територіальних громад Херсонської області (загальна кількість учасників становила 230 чоловік).


5 червня 2018 року відбулося урочисте відкриття гри куди завітали – керівник штабу ІІ етапу гри «Джура» заступник голови обласної державної адміністрації Балонь Андрій Богданович, директор Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Криницький Євген Анатолійович, заступник голови Скадовської районної державної адміністрації Сєркова Надія Миколаївна, представники Головного управління Національної поліції в Херсонській області та Херсонського обласного військового комісаріату.

Протягом 6 днів джури змагались в наступних видах змагань та конкурсів:

 • Змагання «ШТурМ»;
 • Змагання «Воєнізована смуга перешкод»;
 • Змагання «Перетягування линви»;
 • Змагання «Чумацький шлях»;
 • Змагання «Рятівник»;
 • Змагання «Влучний стрілець»;
 • Конкурс «Впоряд»;
 • Конкурс «У колі друзів»;
 • Конкурс «Відун»;
 • Конкурс «Добре діло»;
 • Конкурс «Таборування».

З самого початку гри, джури потрапили в атмосферу «справжнього» солдатського життя. Сувора дисципліна, чіткий розпорядок дня, щоденні ранкові руханки, шикування на плацу під пильним оком вибагливого, але справедливого майора Федюніна запам'яталися джурам на все життя.

Помітно зріс рівень підготовки роїв до обласного етапу гри «Джура». 17 з 23 роїв вибороли призові місця в окремих видах гри. У більшості змаганнях та конкурсах призовів  та останні місця відділяли всього декілька секунд чи балів. Все це говорить про покращення загального рівня військово-патріотичної роботи в Херсонській області.

Особливо сподобались навчально-тренувальні вишколи. 7 червня Збройні Сили України провели вишкіл «Захисник». Під час якого всі бажаючі знайомилися зі зразками військової техніки та стрілецької зброї; займалися розбирання та збирання АК–74. Окрасою дня став приліт справжнього бойового гелікоптера, що викликало море позитивних емоцій та вражень.

9 червня Державна служби з надзвичайних ситуацій України в Херсонській області та загін швидкого реагування «Влад» Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України провели вишкіл «Рятівник». Програма вишколу передбачала знайомство зі зразками техніки та спорядження підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій України в Херсонській області та майстер-клас загону швидкого реагування «Влад» Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

У той же день, у другій половині дня пройшов вишкіл «Правозахисник». Головне Управління національної поліції в Херсонській області провело демонстрацію екіпіровки поліцейського та спеціальних засобів впливу та захисту поліцейського; провело навчання дій в ситуаціях «громадянин-поліцейський»; знайомство з поліцейським автомобілем, і на завершення були продемонстровані виступи спецпідрозділів Головного Управління національної поліції в Херсонській області.

Дуже радувала учасників та організаторів гри погода. Гра проходила в майже ідеальних погодних умовах (тільки змагання «ШТурМ» були трохи скореговані вечірнім дощем). Лагідне сонце, приємний морський бриз створили комфортабельні умови для проживання джур в наметах і дозволили насолодитись купанням в морі у вільний від змагань час.

Крім щоденної муштри, участі у змаганнях та конкурсах на джур чекала цікава розважальна програма: енергійні дискотеки, спортивні ігри на дозвіллі, відвідування Скадовського дельфінарію.

За результатами гри переможцями став рій «Прикордонник» Каховського району, друге місце зайняв рій «Сміливий вітер» Скадовського району і третє місця зайняли «Іванівські гайдамаки» Іванівської селищної ради.

Завершилася гра святковою ходою учасників гри вулицями Скадовська до головної площі міста та частування смачного козацького куліша. До зустрічі у 2019 році! 

Слава Джурам !!!

Фото та відеозвіт дивіться на сторінці Центру в Facebook

Результати гри


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити