Українська Deutsch English Polski Русский
Погода на завтра

Наш канал на YouTube   

 Країни, які відвідали наш сайт, починаючи із жовтня 2010 року

free counters

Нащадки козацької слави!


«Ми – нащадки козацької слави» - саме під таким гаслом пройшла експедиція вихованців гуртків «Пішохідний туризм» (керівники Побіреська О.М., Юзвак М.А.) по Білозерському району.

Експедицію починали від с Кизомис. На шляху до місць, повʼязаних з козацтвом, ми також познайомились з природними та археологічними памʼятками.  Берегом Дніпровського лиману ми пройшли Софіївський заказник. На власні очі побачили пам'ятку археології національного значення – городище «Золотий Ріг», яке знаходиться поблизу села Широка Балка. Отримали задоволення від краси заказника «Станіславський».

Станіславський ріг і Станіславський мис, є місцем, де воєдино зливаються два лимани – Дніпровський і Бузький. За часів Київської Русі поблизу Станіславського мису проходив слов’янський торговий шлях «із варяг у греки». У ХVІІ столітті тут запорізькі козаки воювали з турками. У 1616 році гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний наніс поразку турецькому флоту на Дніпровському лимані. За часів Нової Січі та організації Прогнойської паланки саме поблизу Станіслава козаками створена переправа для зв’язку між Кінбурнським півостровом та правим берегом лиману. Про ці сухі факти діти дізнались з інтернету, готуючись до експедиції, а цікаво було те, що гостинні господарі села Станіслав підтвердили ці факти історичними документами.

Велику вдячність хочеться висловити сільському голові Станіславської сільської ради об’єднаної територіальної громади Володимиру Володимировичу Желуденку, інспектору з проектного менеджменту Миколі Миколайовичу Соньку, місцевому історику-краєзнавцю Сергію Корнієнку. Для дітей проведено екскурсію селом. Учасники експедиції побачили місця захоронення козаків, хрести, що залишились на їх могилах.

Адміністрація Станісласької ЗОШ ім. К.Й. Голобородька в особі директора Ференц Діни Василівни та заступника директора Кобець Людмили Вікторівни з великим задоволенням  познайомили вихованців з історією своєї школи, поділились планами на майбутнє, провели екскурсію шкільним музеєм.

Із села Станіслав експедиційна група пройшла вздовж Станіславських круч до села Олександрівка.Звідси діти пройшли радіальний маршрут через с.Олександрівка до Хаблівського маяка який височіє над лиманом на висоті 50 метрів, а промені його видні більш ніж на 40 кілометрів та слугують орієнтиром для кораблів у нічну пору.

Закінчували свою експедицію діти поблизу села Олександрівка пройшовши вздовж берега  Олександрівського заказника на місці поселення Ольвійської  хори «Скелька».

Закінчити свою розповідь про експедицію хочеться словами Андрія Ві́кторовича Кузьме́нка (псевдонім — Кузьма)

Всерівно куди нас понесе вітер

В житті не важливий сигнал GPS,

Якщо не один ти рюкзак свій несеш,

То знайдеш для себе десь таки місце.

Місце щасливих людей.

Саме таке щасливе місце знайшли на карті нашої квітучої Херсонщини – місце козаків,  гостинних господарів з піщаною красою, з величчю лиману.

 Фотозвіт дивиться в Facebook

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити