Українська Deutsch English Polski Русский

СТЕЖКАМИ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ


До цього походу готувались ще з весни. Вивчили район по якому буде проходити маршрут, популярні місця для краєзнавчих досліджень,  підготували спорядження та меню подорожі. І ось, туристська група вихованців КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської облради на початку липня вирушили до Карпат. Пішохідний маршрут 3 ступеню складності почали з Торуньського (Вишківського) перевалу, захопили кусочок Західних Горган.

На шляху пізнали на собі, що таке лісові завали, жереб. Родзинкою перших днів походу став для нас Синевір. Це озеро ще в народі називають «Морське око». Далі маршрут пройшов лісистою пересічною місцевістю через гору Озерянка, Кам’янка, Синевірський перевал в долину смт.Міжгір’я. Цікаві місця, дуже гарні краєвиди постійно зачаровували нас. А ще в дорозі, майже на протязі всього маршруту, нас супроводжувала хороша погода. З долини Міжгір’я піднялись на г.Менчул і далі помандрували гірським хребтом масива Боржава. Пройшли такі вершини, як Полонина Кук, Звір, Кругла, Граб, Магура Жиде, Гимба. Різні вершини, різна висота. Єдине те, що постійно йшли на під’йом.

Проте нас окриляли чудові та загадкові гірські масиви навколишніх гір, а ще дуже смачна чорниця, якої тут на схилах було не те, що багато, а дуже багато. Посмакувавши чорницею, спустились з г.Гимба на водопад Шипіт. Цей потужний водопад є візитівкою краєзнавчих об’єктів Закарпаття. З усіх куточків України, і не тільки  України, їдуть люди щоб помилуватись сріблястими струменями цього чуда природи. А ще, недалеко від водопаду, для всіх відпочиваючих є реальна можливість покататись на крісельному підйомнику в районі г.Гимба. Спортсмени дельтапланеристи облюбували вершину цієї гори для своїх польотів над Боржавою. Йдучи по хребту ми з захопленням спостерігали, як вони планували над нами.

Останні дні маршруту знову на підйомі. Пройшли через г.Великий Верх. Ця гора стала вищою точкою нашого маршруту (1998м над рівнем моря), далі гора Плай. Тут, до речі знаходиться високогірна метеостанція та встановлений пам’ятник Вячеславу Чорноволу, голові Народного Руху України, який працював на цій метеостанції. Втомлені, проте дуже задоволені від подорожі спустились в селище Воловець, яке було кінцевою точкою нашого маршруту. Від імені вихованців Центру, керівників походу Сидоренка Ю.В., Кульчицького О.Є. хочеться побажати всім, хто любить подорожувати – ходіть в гори, бережіть нашу природу, цінуйте та оберігайте Україну.

Завідувач туристським відділом О.Є.Кульчицький

Фотозвіт дивіться в Facebook

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити