Українська Deutsch English Polski Русский

Подорож в Полтаву


У рамках реалізації обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини на 2016 – 2021 роки» вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі - Центр) у супроводі педагогічних працівників Центру здійснили краєзнавчо-екскурсійну подорож «Історичні місця-пам’ятки української історії та культури у Полтавській області».

Знайомство з Полтавщиною почалось із відвідування дуже цікавої садиби, минуле якої пов’язане з письменником зі світовим ім’ям, Національного музею  - заповідника М. В. Гоголя  у селі Гоголеве. 

У залах батьківського будинку та флігелі розміщена експозиція, яка перенесла дітей в епоху, в якій жили Гоголі. Тут цікаві документи, рукописи, книжки, унікальні речі ХІХ століття, особисті речі письменника, етнографічні предмети, які розповідають про життєвий і творчий шлях Миколи Васильовича.  Матеріали літературних залів розповідають про приїзди письменника до Василівки, його літературну працю вдома, турботу про сестер. Тут представлена кімната матері письменника, Марії Іванівни, їдальня та вітальня, які вдалося відтворити зі скрупульозною точністю, у них усе розташовано так, як було за часів Гоголя.
Учні стали учасниками екскурсії з елементами театралізованого дійства «В гостях у Гоголя», де отримали унікальну можливість побачити гоголівську садибу очима тих, хто там дійсно жив. Особливий інтерес у гуртківців викликали найбільш поширені  міфи минулого та зворушливі спогади «мами» Миколи Васильовича за допомогою яких відчули присутність самого письменника! 
Екскурсанти отримали повне уявлення про особливості життя й побуту родини Гоголів-Яновських, коло їх інтересів, художні смаки й уподобання, а також їх внесок у світову та українську культуру. 
 Гуртківці Центру продовжили своє знайомство з Полтавщиною відвідуючи гоголівські місця, а саме: містечко Диканька, яке фігурує в одній із відомих повістей М.В.Гоголя. Тут учні відвідали Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д. М. Гармаша та побачили  музейну експозицію, розміщену у восьми залах. Музейні екскурсоводи ознайомили учасників подорожі з загальною географічною характеристикою Диканського району, з його природними умовами, корисними копалинами, рослинним і тваринним світом, показали  історію краю з найдавніших часів до кінця XIX ст., а також історію роду князів Кочубеїв.
Незабутнє враження справив на дітей унікальний локомобіль, транспортний засіб на паровій тязі, що вироблявся з 1878 року, встановлений перед музеєм.
  Після Диканьки група продовжила свою подорож у місті Полтаві.
 Найяскравішою частиною подорожі для вихованців Центру стало відвідання  у Полтаві музею-садиби І.П.Котляревського, автора відомого твору «Енеїда». Цей твір вихованці вивчають у школі як першу літературну пам’ятку побутової української мови. Будинок реконструйовано за допомогою ескізу Т.Г. Шевченка як типове житло ХVIIІ - поч. ХІХ століття. Учням дуже сподобався інтер’єр музею, адже він був відновлений на основі спогадів друзів І.Котляревського та  передав той затишок та естетичний смак, який був за часів письменника.
Хоч і морозною, але цікавою для гуртківців Центру була екскурсія містом Полтава. На широких вулицях та великих проспектах учні побачили різні пім ятки архітектури, такі як Успенський собор, Свя́то-Хрестовоздви́женський жіно́чий монастир, архітектурний ансамбль Круглої площі (XIX століття) та пам’ятники  Івану Мазепі та Полтавським галушкам.
Адміністрація Херсонського обласного Центру туризму та керівники екскурсійної групи висловлюють щиру вдячність адміністрації Полтавського обласного центру туризму за допомогу в організації екскурсійної подорожі, а також за гостинну зустріч в стінах Полтавського центру. Дякуємо колеги!!! ))
Учасники подорожі отримали безліч позитивних вражень від екскурсій і дякують за можливість поближче познайомитись з українською історією.

На другому поверсі музею вихованці Центру побачили колекцією історичних експонатів минулих століть:  побутові  та господарські  прилади,  традиційну полтавську вишивку, ковану металеву скриню часів І. Мазепи і В.Кочубея, побачили посмертну маску М. В. Гоголя та мали можливість потримати та приміряти окремі експонати для фотосесії.

Під час переїзду між містами  Полтава та Диканька учні відвідали Миколаївську церкву, пам'ятку архітектури національного значення, яка була збудована родиною Кочубеїв та катакомби під нею.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити