Українська Deutsch English Polski Русский

Мужність, шляхетність, відвага!


Мужність, шляхетність, відвага!З 13 по 25 серпня відбувся ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - «Джура 2015: Гетьманська Україна». В Грі взяла участь команда Херсонської області, яку представляли джури рою «Турбаївці» Чаплинської – школи гімназії, переможці ІІ (обласного) етапу Гри.

13 серпня 2015 року до наметового табору в с. Таранське Конотопського району Сумської області з’їхалися джури з різних куточків України: від Луганська до Ужгорода.

Наступного дня всі учасники  переїхали у місто Батурин Чернігівської області, де джури разом з військовим оркестром, прапороносними групами з Державним прапором України та козацьким прапором пройшли урочистою ходою вулицями міста до Майдану Гетьманської слави Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», де й відбулося відкриття Гри.

На церемонії відкриття були присутні гості: міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник міністра освіти і науки України Андрій Гевко,  народні депутати України Ігор Артюшенко та Олег Петренко - члени міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України «За національно-патріотичне виховання».

Протягом всіх 12 днів Гри, учасники подорожували територією трьох областей Чернігівської, Сумської та Полтавської, за наступним маршрутом «м.Батурін –м. Конотоп – м. Ромни – м. Гадяч –м.  Полтава».

Під час Гри рої брали участь у різних видах змагань та конкурсів: «Впоряд», «Смуга перешкод з орієнтуванням», «Стрільба з пневматичної зброї», «Відун», «Рятівник», «Добре діло», «Таборування», «Пластун», а також в різних майстер-класах з військової майстерності та екскурсійній програмі.

В нелегкій боротьбі між учасниками Гри з 26 регіонів України команда Херсонської області виборола 2 кубки за І місце у 2 видах змагань: «Смуга перешкод з орієнтуванням» та «Інтелектуально-творча гра «Пластун».

Вдалому виступу команди у ІІІ (Всеукраїнському) етапі гри «Джура» -  «Джура 2015: Гетьманська Україна»  передували злагоджені дії в її підготовці представників обласної державної адміністрації, управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та громадських організацій «Товариство воїнів – учасників ветеранів АТО на сході України», «Херсонського крайового товариства Соборного козацтва України «Січ».

Та все ж для більш кращого виступу нашої команди, як розповідають самі учасники гри, команда була недостатньо укомплектована традиційними українськими костюмами та парадною військовою формою для виступів в окремих видах змагань та конкурсів. Відсутність власного автобусу завадила тому, щоб взяти все необхідне обладнання для облаштування табору, що вплинуло на результат в конкурсі «Таборування». Через обмеженість фінансування не було можливості проведення підготовчих навчально-тренувальних зборів команди.

Закриття Гри проходило в День Незалежності України в місті Полтава.  Під час урочистого закриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу гри «Джура-2015: Гетьманська Україна» джури отримали козацькі грамоти, кубки, подяки та медалі на згадку про гру «Джура-2015: Гетьманська Україна», а ройові з кожного рою розгорнули перед учасниками дійства великий прапор України.

 Дивитись фотозвіт...

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити