Українська Deutsch English Polski Русский

Чарівними тропами острова Джарилгач


Чарівними тропами острова Джарилгач

Напередодні державних свят – «Дня Прапора» та 24 річниці «Дня Незалежності України» група вихованців гуртків «Географічне краєзнавство» комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради під керівництвом Кульчицької Н.М. та Кульчицькогого  О.Є. здійснили краєзнавчу експедицію по острову Джарилгач.

Обраний нами маршрут був невипадковим, адже  острів Джарилгач – це унікальний куточок на півдні України, в Херсонській області, з цілющим повітрям та такою ж цілющою водою з великим вмістом брому, йоду, сірчано-водневими лікувальними грязями та багатьма іншими лікувальними компонентами.

Дивує й захоплює всіх тих хто приїздить на острів Джарилгач природа краю, його рослинний та тваринний світ. Тут мешкають як тварини, що жили на даній території з давних давен, так і ті, що були акліматизовані в наші дні. На острові Джарилгач розташований, не маючий аналогів, ботанічний заказник, де охороняється рідкісний вид рослин – золотобородник цикадовий. Нині весь острів входить до складу Національного природного парку “Джарилгацький”, співробітники якого радо зустріли нашу групу, надали дозвіл на проведення експедиції по території НПП «Джарилгацький» та провели захоплюючу екскурсію по острову під час якої ми дізналися про різноманітність його флори та фауни.

Вибраний нами маршрут був цікавий тим,  що перехід від однієї точки до іншої здійснювався не сучасними магістралями, й навіть не невеличкими стежками, а берегом острова, а іноді морем або затоками та протоками. Подорожуючи островом ми побачили різні ландшафти, які притаманні північній і південній береговій частині острова та пройшлися центральною частиною острова, де змогли побачити муфлонів, оленів, косуль.

Головна мета експедиції – наочно ознайомитися з природою острова Джарилгач, його  флору та фауну. Район подорожі також дає можливість ознайомитися з пам’ятником воїнам-морякам Великої Вітчизняної війни, що загинули або пропали без вісті на острові Джарилгач, маячними спорудами ХХ ст., ознайомитися з острівними ландшафтами.

Туристсько-краєзнавча експедиція з активним способом пересування проходила виключно по острову Джарилгач Скадовського району. Це край сонячного узбережжя, мальовничих заток, неозорих рівнин, степових арен та безкрайньої водної гладі.

Дивитись фотозвіт...

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити