Українська Deutsch English Polski Русский

Туристскими стежками


Туристськими стежками 2015Туристський сезон-2015 підходить до завершення. Цей рік для херсонських туристів був насичений на пригоди, нові маршрути та яскраві перемоги.

Вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради цього річ подорожували цікавими маршрутами від Українських Карпат до Херсонських степів.

Щоб поділитися враженнями, які отримали під час своїх мандрівок, гуртківці Центру зібралися похмурим осіннім днем, в Центрі туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді.

Під час дружнього і теплого спілкування кожна туристська група презентувала свій туристський маршрут.

Туристськими стежками 2015Навесні група туристів-краєзнавців здійснила подорож присвячену Дню Перемоги. З 08 по 10 травня три групи юних туристів під керівництвом Грабовської Л.С., Руденка М.М., Зажерила Р.Л. провели пішохідний похід першого ступеня складності за маршрутом: ст. Цюрупинськ – Червоні озера – Пролетарське лісництво – Олешківські піски – ст. В.Копані. Під час походу гуртківці Центру відвідали пам’ятні місця Цюрупинського плацдарму пов’язані з подіями далеких 40-х героїчних років і вшанували пам'ять загиблих.

Традиційно насиченим на події та подорожі для вихованців гуртків Центру пройшли літні канікули під час яких 3 групи здійснили походи: першого ступеню, під керівництвом Плохенка Андрія та Шупер Марії, та категорійні походи І та ІІ категорії складності Українськими Карпатами. З 03 по 16 серпня 2015 року група вихованців гуртків «Пішохідний туризм»  під керівництвом Грабовської Л.С., Грицуняка М.М, Тімченка Б.М. здійснили пішохідний похід І категорії складності за маршрутом: оз.Синевір – р.Мокрянка – пер.Німецький – хр. Свідовець – с.Кваси – г.Петрос – г.Говерла – с.Ворохта. Мандрівники за 8 днів пройшли майже 150 км., піднялися на найвищі вершини Українських Карпат: г.Говерла (2061м), г. Близниця (1883м), г.Петрос (2020м). Помилувалися красою оз.Синевір, яке відноситься до семи природних чудес України.

Туристськими стежками 2015Паралельно з ними відбувся пішохідний похід ІІ категорії складності, присвячений 24-й річниці незалежності України. Його здійснили вихованці Центру під керівництвом Грабовського Ю.А. Переважна  частина маршруту проходила старим кордоном між Польщею та Чехословаччиною, який проходив Карпатами  з 1918 по 1939 роки. Майже весь похід херсонських туристів супроводжувала чудова погода. Всі були вражені природою Українських Карпат: мальовничими краєвидами смерекових лісів, гірських озер та потічків. Стомлені, але задоволені - всі з позитивними емоціями повернулися до Херсону.

Для юних краєзнавців Центру стала незабутньою подорож з 17 по 21 серпня стежками національного природного парку на острові Джарилгач. Група вихованців гуртків «Географічне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» під керівництвом Кульчицької Н.М. та Кульчицькогого О.Є. здійснили краєзнавчу експедицію. Обраний маршрут був невипадковим, адже острів Джарилгач – це унікальний куточок на півдні Херсонської області з цілющим морським повітрям та унікальним ландшафтом. Метою експедиції була розробка екологічної стежки на о. Джарилгач, вивчення його  флори та фауни, дослідження морського узбережжя.

Туристськими стежками 2015Найяскравішою подію 2015 року стала перемога вихованців Центру на 44-му Чемпіонаті України серед юніорів з пішохідного туризму, який проходив з 06 – 11 липня 2015 року в с. Оріховиця Ужгородського району Закарпатської області. На складних дистанціях Чемпіонату боролися 24 команди з усіх куточків України. За підсумками таких видів змагань як «Крос-похід», командних та особистих змаганнь на дистанції «Смуга перешкод», вихованці Центру, яку підготував до змагань керівник гуртка-методист Юрін О.В. посіли І місце та стали Чемпіонами України з пішохідного туризму.

Не відстають від туристів-спортсменів і орієнтувальники. Беручи участь у змаганнях різного рівня вони неодноразово займали призові місця у  відкритих Чемпіонатах  України зі спортивного орієнтування та етапах Кубку України (спринт), які цього року проходили у містах Києві, Сумах та Львові. З 07 по 09 серпня в с.Оріховиця  збірна команда Херсонської області у складі 12 гуртківців  прийняла участь у Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування серед позашкільних навчальних закладів.

Керівники Центру на рівні зі своїми вихованцями подорожують Україною. Гуртківці побачили дуже яскравий, насичений на пригоди маршрут своїх керівників по зимовим Карпатам,  керманичем якого була Шупер Марія.

І на останок, всі присутні в залі згадали теплі, сонячні дні, які вони всі разом провели на березі лазурного узбережжя Чорного моря в оздоровчому таборі «Чайка».

Натхненні на нові маршрути та перемоги в новому туристському сезоні діти розійшлися по домівках.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити